ورود / ایجاد حساب کاربری
دسته ها: مقاله

آبرسانی پوست صورت

آبرسانی پوست صورت یکی از روش‌های رایج زیباسازی پوست، آبرسانی است. با آبرسانی یا هیدرودرمی، از راه بیرونی رطوبت پوست افزایش می‌یابد.

با این روش به دلیل رطوبت رسانی به سلول‌های لایه شاخی و تورژسانس آن‌ها (تورم سلول‌ها در اثر ورود آب به آن‌ها) و تورم سلول‌ها، پوست شاداب‌تر می‌شود و فرد احساس خوبی در مورد کیفیت پوست خود پیدا می‌کند، اما چون اثر آبرسانی موقت است، بهتر است فقط قبل از مهمانی یا مراسم خاص انجام شود.

 

آبرسانی پوست صورت

بهترین سن برای آبرسانی چیست؟

از ۳۰ سال به بالا، با افزایش سن، چین و چروک‌ پوست (به خصوص در پوست‌های خشک) بیش‌تر می‌شود. امروزه با به کاربردن روش‌هایی می‌توان با تزریق مواد جاذب آب، پوست را هیدراته کرد. شایع‌ترین روش مزوتراپی است که در آن هیالورونیک اسید که یک گلیکوپروتئین جاذب آب است به پوست داده می‌شود تا کمبود آن را جبران کند.

هیالورونیک اسید در پوست همه افراد وجود دارد، اما با افزایش سن مقدارش کم می‌شود و از علل خشکی زیاد پوست، کم شدن هیالورونیک اسید است.

 

نوشیدن ۸ لیوان آب و خوردن میوه و سبزی کافی به عنوان آبرسان

موارد فوق نمی‌توانند جای‌گزین آبرسانی شوند؛ زیرا آبرسانی یک کار فانتزی است، نه یک روش درمانی. این کار بیش‌تر برای زیبا و شاداب کردن پوست انجام می‌شود، بنابراین کسی که پوست خوبی دارد به آن نیازی نخواهد داشت.

 

آبرسانی برای کسانی که پوست خشک یا چرب دارند

کسانی که پوست چرب و جوش‌دار دارند به دلیل این‌که بعد از هیدرودرمی باید از کرم‌های مرطوب کننده و چرب کننده استفاده شود، بهتر است آبرسانی انجام ندهند، چون جوش‌ها بیش‌تر می‌شوند، اما کسانی که پوست خشک و معمولی دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند و البته عمل آبرسانی پوست بیش‌تر برای پوست‌های خشک پیشنهاد می‌شود. بعد از آن هم لازم است از کرم‌های مرطوب کننده قوی استفاده کرد تا رطوبت پوست حفظ شود.

 

استفاده از دستگاه هیدرودرمی یا وسایل آبرسان در منزل

بهترین کار این است که برای رطوبت رساندن به لایه بیرونی پوست در منزل، از دستگاه بخور یا اسید میوه ضعیف که لایه‌های شاخی را بر می‌دارد و در واقع نوعی هیدرودرمی انجام می‌دهد، استفاده کرد. در این روش بخار آب جذب پوست می‌شود، اما حتما باید بعد از آن از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کرد تا رطوبت پوست را نگه دارد.

بیشتر بدانید  نوع پوست خود را بشناسید

 

آرایشگاه‌ها و آبرسانی پوست

انجام برخی از اقدام‌ها مانند پیلینگ با اسید میوه ضعیف یا هیدرودرمی به وسیله افرادی که آموزش دیده‌اند در آرایشگاه‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند. در برخی از آرایشگاه‌ها کسانی به این امور می‌پردازند که مدارک این کار را در ظاهر از خارج از کشور گرفته‌اند، اما واقعیت این است که نمی‌توان به این مدارک اعتماد کرد. برخی از این افراد حتی به آن کشور هم نرفته‌اند و در عرض یک هفته می‌توانند این مدرک را بگیرند و اتفاقا مدرک باعث می‌شود جسورتر بشوند و کارهایی که اطلاعات چندانی هم در موردشان ندارند، انجام دهند.

شما می‌توانید برای آگاهی از نیاز پوست خود به آب رسانی با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

 

معرفی یکی از بهترین آبرسان های پوست

بیو اکتیو آکوامارس

بیو اکتیو آکوا مارس AquaMars BioActive

 

منبع: کتاب مجموعه مباحث خواندنی پوست، مو و زیبایی

 

 

نظرات شما
ارسال دیدگاه برای این محصول

بدون دیدگاه
ارسال نظر

در حال ارسال دیدگاه ...
مقالات مشابه

نوع پوست خود را بشناسید

سبوم ها تعیین کننده نوع پوست ما می‌باشند که هر چقدر این سبوم ها در سطح پوست بیشتر باشند پوست چرب و کمبود آنها موجب پوست خشک می‌شوند...[ادامه مقاله]
کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

انجام دادن اعمال زیبایی در سالن‌های آرایش و زیبایی به دقت و توجه افراد نیاز دارد پس آنرا در اماکن تحت نظر پزشک انجام دهید[ادامه مقاله]
تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

تفاوت کرم‌های روز و شب چیست؟

کرم‌های روز و شب هر دو خاصیت مرطوب کنندگی دارند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در این است که کرم‌های روز، اغلب حاوی ترکیبات دیگری مثل ضد آفتاب نیز هستند که در این مقاله آنها را شرح می‌دهیم....[ادامه مقاله]
آبرسانی پوست صورت

آبرسانی پوست صورت

یکی از روش‌های رایج زیباسازی پوست، آبرسانی است. با آبرسانی یا هیدرودرمی، از راه بیرونی رطوبت پوست افزایش می‌یابد. [ادامه مقاله]

تمامی حقوق این سایت محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محصولات سایت، پیگرد قانونی دارد

Copyright © 2018 | All Rights Reserved