ورود / ایجاد حساب کاربری

تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

Spread the love

کرم‌های روز و شب هر دو خاصیت مرطوب کنندگی دارند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در این است که کرم‌های روز، اغلب حاوی ضد آفتاب نیز هستند. کرم‌های شب، غلیظ‌تر از کرم‌های روز و حاوی مواد مغذی و ویتامین‌های مفید برای پوست هستند.

هم‌چنین برخی از کرم‌های شب حاوی رتینول و عوامل لایه بردارند که می‌توانند در طول روز موجب حساس شدن پوست در برابر آفتاب شوند و نور خورشید هم می‌تواند تاثر آن‌ها را کم‌تر کند. به همین دلیل بهتر است کرم‌های روز را هنگام روز و کرم‌های شب را هنگام شب مصرف کنید.

در روز، عوامل محیطی مخربی به پوست آسیب می‌رسانند که مهم‌ترین آن‌ها نور خورشید و آلودگی هوا است. خشکی پوست نیز یکی دیگر از عوامل مضر برای پوست و ایجاد چین و چروک‌های پوستی است.

نباید فراموش کنیم که مهم‌ترین عامل ایجاد پیری زودرس پوست، لک‌های پوستی و نیز سرطان‌های پوستی اشعه‌ی فرابنفش نور خورشید است. مصرف کرم‌های روز نقش مهمی در حفاظت پوست از این دشمنان دارد.

 

خصوصیات یک کرم روز مناسب چیست؟

یک کرم روز مناسب کرمی است مرطوب کننده که با خشکی پوست مقابله کند، در مقابل آفتاب نقش حفاظتی داشته باشد و با اشعه‌ی فرابنفش نور خورشید مقابله کند و بالاخره این که سبک باشد و به پوست اجازه‌ی تنفس بدهد. گاه وجود ویتامین ث در کرم‌های روز می‌تواند هم نقش جوان کننده داشته باشد و هم تا حدودی از آثار مضر خورشید بکاهد.

 

آیا کرم‌های روز جای‌گزین ضد آقتاب‌ها می‌شوند؟

یادتان باشد که کرم‌های روز اگرچه اغلب حاوی فیلترهای ضد اشعه‌ی فرابنفش هستند، هرگز نمی‌توانند جای‌گزین ضد آفتاب شوند. پس اگر خارج از منزل کار می‌کنید یا به دستور پزشک باید در مقابل نور خورشید از پوست خود محافظت کنید، کرم‌های ضد آفتاب مناسب به پوست خود بزنید.

اگر از ضد آفتاب‌های فیزیکی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را روی کرم‌های روز نیز مصرف کنید. ولی اگر از ضد آفتاب‌های شیمیایی استفاده می‌کنید، این کرم‌ها باید روی پوست بدون کرم مالیده شوند تا موثر باشند.

 

کرم‌های روز مناسب افرادی که پوست چرب و آکنه‌ای دارند

افرادی که پوست چرب و آکنه‌ای دارند باید از کرم‌های روز خیلی ملایم و سبک و فاقد چربی (oil free) استفاده کنند. این امر در کاربرد کرم‌های ضد آفتاب نیز صادق است.

 

سن مناسب برای استفاده از کرم شب چیست؟

در مورد کرم شب اغلب توصیه می‌شود که از سی سالگی باید از این کرم‌ها استفاده شود. ترکیبات کرم‌های شب به گونه‌ای است که حین خواب، مواد مغذی و ویتامین‌های لازم و عناصر جوان کننده را به پوست فرد می‌رساند. از آن‌جا که بیش‌ترین میزان جذب داروهای فعال از طریق پوست هنگام شب اتفاق می‌افتد، مصرف کرم‌های شب بسیار اهمیت دارد.

 

ویژگی کرم‌های شب چیست؟

ویژگی کرم‌های شب چنان است که می‌توانند با آسیب ناشی از عوامل مضر محیطی شامل آلودگی هوا، اشعه‌های فرابنفش خورشید، مواد آرایشی و رادیکال‌های آزاد که در طول روز موجب آسیب پوست شده‌اند مقابله و تا حدی مضرات آن‌ها را جبران کند.

کرم‌های شب حاوی عناصر مرطوب کننده و جوان کننده هستند و فاقد صافی‌های ضد آفتاب‌اند و توان آن‌ها از کرم‌های روز بیش‌تر و به اصطلاح سنگین‌ترند.

 

کرم‌های شب و افرادی که پوست چرب و پر جوش دارند

کرم‌های شب برای افرادی که پوست چرب و پر جوش دارند، مناسب نیست. این افراد بهتر است از کرم‌های حاوی اسید میوه یا به تجویز پزشک متخصص پوست از کرم‌های لایه بردار مثل ترتینویین استفاده کنند. البته مصرف ضد آفتاب مناسب روزانه را در صورت استفاده از ترکیبات لایه بردار در طول شب فراموش نکنید.

 

منبع: کتاب مجموعه مباحث طلایی درباره پوست، مو و زیبایی

 

 

 

 

نظرات شما
ارسال دیدگاه برای این محصول

بدون دیدگاه
ارسال نظر

در حال ارسال دیدگاه ...
مقالات مشابه
کرم پودر دائمی‌، تکنیکی است که برای یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ استفاده می‌شود، اما بر خلاف تبلیغات گسترده به مرور باعث بروز عارضه هایی می گردد.

کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

کرم پودر دائمی‌، تکنیکی است که برای یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ استفاده می‌شود، اما بر خلاف تبلیغات گسترده به مرور باعث بروز عارضه هایی می گردد.[ادامه مقاله]
در رویداد بزرگ چهارشنبه سوالی پوست دوست، به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از متخصصین پوست و مو بپرسید. هر چهارشنبه متخصصین، آماده ی پاسخگویی به شما هستند.

چهارشنبه سوالی-ویزیت رایگان متخصین پوست و مو

در رویداد بزرگ چهارشنبه سوالی پوست دوست، به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از متخصصین پوست و مو بپرسید. هر چهارشنبه متخصصین، آماده ی پاسخگویی به شما هستند.[ادامه مقاله]
کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

انجام دادن اعمال زیبایی در سالن‌های آرایش و زیبایی به دقت و توجه افراد نیاز دارد. [ادامه مقاله]
تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

کرم‌های روز و شب هر دو خاصیت مرطوب کنندگی دارند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در این است که کرم‌های روز، اغلب حاوی ضد آفتاب نیز هستند. [ادامه مقاله]

تمامی حقوق این سایت محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محصولات سایت، پیگرد قانونی دارد

Copyright © 2018 | All Rights Reserved