ورود / ایجاد حساب کاربری
دسته ها: مقاله

فشیال پوست صورت چیست؟

فشیال پوست صورت چیست؟

یکی از انواع خدمات زیبایی و مراقبت های پوستی برای آقایان و بانوان به حساب می آید. فشیال صورت و گردن بیشتر برای شادابی ، زیبایی ، جوان سازی و پاکسازی انجام می شود . میزان محبوبیت فشیال در بین بانوان نسبت به آقایان بیشتر است. پاکسازی صورت، لایه برداری، افزایش شفافیت، رطوبت رسانی، تقویت پوست در زیباتر شدن چهره شما بسیار تاثیر دارد. در این روش درمانی مراقبتی باید چند مرحله را به ترتیب انجام بدهیم که شامل فرایند های پاکسازی، لایه برداری، تغذیه و آبرسانى می باشد. معمولاً قبل از انجام فشیال صورت و گردن به شما در مورد بهترین روش مشاوره داده مى شود تا به طور مداوم بتوانید از پوست خود مراقبت کنید.

علت استقبال از انجام فشیال به این دلیل است که بیشتر افراد در طول روز تحت تأثیر عوامل مختلفی نظیرآفتاب، استرس، رژیم غذایی نامناسب، اصلاح کردن صورت و پوست خود را در معرض آلودگی و جوش قرار می دهند. برای برطرف کردن و پیشگیری از عوارض این عوامل بهترین راه حل فشیال پوست صورت و گردن خود بپردازند.

 

مزایای انجام فشیال صورت و گردن؟

 1. پاکسازی پوست از آلودگی‌های روزانه
 2. ماساژ پوست برای ریلکس شدن عضلات منقبض شده
 3. کاهش و جلوگیری از چین و چروک پوستی
 4. از بین بردن منافذ باز پوست
 5. از بین بردن و کاهش جوش‌های سرسفید و سرسیاه
 6. سفت شدن و لیفت پوست
 7. کاهش سیاهی، گودی و پف زیر چشم
 8. از بین بردن آثار به جا مانده از جوش و آکنه
 9. بهبود آسیب های پوستی
 10. جلوگیری از افتادگی پوست

عوارض انجام فشیال؟

به طور کلی فشیال اگر زیر نظر فرد متخصص و با علم و برنامه ریزی مرحله انجام شود عوارضی ندارد؛ اما اگر فشیال صورت بدون توجه به زمان بندی و استراحت پوست و با مواد مخصوص انجام نشود می تواند عوارضی مانند حساس شدن و قرمز شدن دائمی پوست، نازک شدن پوست و ایجاد لک برای پوست داشته باشد. بنابراین در هنگام انتخاب مراکز انجام خدمات پوستی بهتر است تحقیق کنید و از کیفیت محصولات مورد استفاده آن‌ها اطمینان حاصل کنید، تا از عوارض ناشی از فشیال پوست در امان باشید.

مراحل انجام فشیال صورت:

معمولاً بهتر است قبل از اقدام به انجام فشیال با یک متخصص پوست ، مو و زیبایی مشورت کنید تا نوع پوست و خدماتی که باید روی آن انجام دهید را به شما بگوید. امروزه فشیال پوست و صورت در سالن‌های زیبایی و مطب‌های پزشکی انجام می‌شود. اگر قصد فشیال پوست خود را دارید بهتر است در کلینک‌های زیبایی و مطب پزشک متخصص زیبایی آن را انجام دهید. به طور کلی فشیال پوست ۵ مرحله دارد که در ادامه به توضیح تک تک آنها می‌پردازیم:

 1. مرحله پاکسازی:مرحله اول درفشیال برای تمام پوست‌ها پاکسازی است. در این مرحله فرد متخصص با استفاده از پدهای مخصوص و دستگاه‌های شست و شو صورت را کاملاً تمیز می‌کند. متخصص فشیال برای این کار باید از تمیز کننده‌هایی با نوع پوستتان استفاده کند.
 2. مرحله لایه برداری:در این مرحله که پس از پاکسازی انجام می‌شود، متخصص به وسیله کرم‌های لایه‌بردار مخصوص و اسکراب یا بخار آب پوست شما را لایه برداری می‌کند و سلول‌های مرده را از سطح پوست جدا می‌کند.
 3. مرحله استخراج:این مرحله مهم‌ترین مرحله درفشیال است چرا که اگر خوب انجام نشود منجر به ایجاد جوش و آکنه می‌شود. در مرحله استخراج فشیال صورت منافذ پوست که به وسیله چربی و آلودگی پر شده‌اند به وسیله ابزارهای مخصوص باید تخلیه شوند
 4. مرحله ماساژ:پس از مرحله استخراج، ماساژ پوست انجام می‌شود. ماساژ پوست باعث کاهش انقباض عضلات صورت و گردن و همچنین افزایش گردش خون در پوست می‌شود. ماشاژ پوست صورت باعث کاهش تنش و استرس نیز می‌شود. بهتر است این مرحله با دقت و به آرامی انجام شود تا تاثیرگذار باشد.
 5. مرحله ماسک گذاری:در مرحله آخر، ماسک متناسب با پوست شما بر روی صورت قرار می‌گیرد. در این مرحله متخصص با نوع و میزان حساسیت پوست شما ماسک نهایی را بر روی پوستتان قرار می‌دهد. به طور مثال اگر پوست شما خشک است باید از ماسک آبرسان استفاده شود و اگر پوست چربی دارید معمولاً از ماسک‌های متعادل کننده چربی پوست استفاده می‌شود.

 

مراقبت پوست پس از فشیال:

معمولا پس از انجام فشیال متخصص به شما نکات لازم را بیان می کند. انجام این نکات برای دیدن اثر بهتر از فشیال ضروری است. بیشتر این نکات به استفاده از ضد آفتاب های مخصوص پوست تان ، پاک کننده مناسب و تونر یا آبرسان تمرکز دارد. این توصیه ها علاوه بر روتین های مراقبتی بعد از فشیال بلکه به شکل روزانه هم باعث افزایش شادابی پوست شما می گردد.

تعداد جلسات موردنیاز برای فیشال صورت:

تعداد جلسه فشیال پوست به صورت بستگی به فرد و نوع پوست و خدمات مورد نظرشان با یکدیگر فرق دارد و برای همه تعداد ثابتی نیست. شما با مشاوره می توانید درخواست خود را بگویید تا متخصص نسبت به درخواست و نوع پوستتان برای شما تعداد جلسات را تنظیم کند. به طوری کلی اگر مشکل خاص پوستی نداشته باشید متخصصان انجام یک جلسه در ماه را توصیه می‌کنند.

فواید فشیال پوست:

 1. فشیال پوست از پیری پوست جلوگیری می کند : برای جوانسازی پوست و جلوگیری از پیر شدن پوست ، از فشیال منظم پوست و ماساژ صورت، کمک بگیرید؛ زیرا این کار با افزایش تولید سلول های جدید موجب تحریک کلاژن سازی بیشتر و جوان سازی پوست می شود.
 2. فشیال پوست باعث افزایش گردش خون در پوست می شود : ماساژ صورت سبب بهبود گردش خون می شود . اگر جریان خون در صورت افزایش یابد ، سلول های صورت اکسیژن و مواد مغذی بیشتری دریافت می کنندو به همین دلیل پوست درخشان می شود.
 3. برای نرم و درخشان شدن پوست از فشیال صورت استفاده می کنند: کارشناس فشیال پوست، با استفاده از ماسک مخصوص نوع پوست تان سبب آبرسانی پوست و باز شدن منافذ پوست می شود . این ماسک به رفع تیرگی های پوست و استحکام آن کمک می کند.
 4. فشیال پوست سبب افزایش قدرت جذب پوست می شود: زبر بودن پوست سبب می شود محصولات مراقبت از پوست جذب پوست تان نشود ، فیشیال منظم پوست سبب می شود ، پوست تان نرم شده و محصولات استفاده شده را بهتر جذب کند.
 5. فشیال صورت، رنگ پوست تان را یکدست می کند: افزایش سن، قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید ، تغییرات هورمونی  سبب افزایش تولید ملانین و ایجاد لکه های تیره روی پوست می شود ، فشیال صورت این لکه های تیره را از بین برده و رنگ پوست تان را روشن و یکدست می کند.
 6. برای بازسازی پوست صورت از این روش استفاده کنید: سبک زندگی و آلودگی هوا سبب آسیب پوست می شود و در این شرایط پوست به سختی بازسازی را انجام می دهد . برای بهبود بافت پوست و بازسازی پوست صورت کارشناس فشیال از روش ها و محصولات متعدد استفاده می کند.
 7. در فشیال برای سم زدایی پوست استفاده می شود: برای پاکسازی ضایعات و سموم روی پوست و تمیز و درخشان کردن پوست کارشناس فشیال از موادی مانند کرم های آنتی اکسیدان، نمک دریا، عصاره های گیاهی و روغن های مختلف استفاده می کند . عدم پاکسازی پوست سبب ایجاد جوش های پوستی خواهد شد.
 8. با انجام فیشیال پوست اضطراب و استرس را کاهش دهید: برای کاهش اضطراب و استرس ماساژ صورت بسیار کمک کننده است زیرا سبب فعال سازی سیستم عصبی سمپاتیک می شود. نقاط فشار زیادی روی صورت، وجود دارد که با سیستم های متعددی از بدن ارتباط دارند. ماساژ نقاط فشار، سبب واکنش بدن تان می شود . فشیال خوب بر عملکرد سایر اندام ها اثرگذار است و پوست را زیبا و درخشان می کند .
 9. برای سفت کردن پوست از فیشیال صورت استفاده می شود: افزایش سن سبب شل شدن و از دست دادن استحکام پوست به دلیل تولید کلاژن کمتر می شود . کارشناس فشیال، با استفاده از لایه بردار های شیمیایی، ماسک و لوسیون صورت و انواع کرم های غنی شده با عصاره بوتانیکال سبب تحریک تولید کلاژن و کاهش علائم پیری پوست می شود.
 10. رفع حلقه تیره چشم: پوست اطراف چشم نازک و حساس است و به مراقبت خاصی نیاز دارد؛ عدم توجه کافی نسبت به پوست اطراف چشم سبب ایجاد حلقه های تیره ی پای چشم می شود . کارشناس فشیال با استفاده از کرم های مخصوص، پوست حساس اطراف چشم به از بین بردن حلقه تیره چشم کمک می کند.
 11. از بین بردن آکنه و جای آکنه: انجام فشیال سبب از بین رفتن آکنه و جای آکنه خواهد شد . برای درمان آکنه و آثار به جا مانده از آن کارشناس فشیال از محصولات حاوی سالیسیلیک اسید پوست را لایه برداری می کنند.
 12. درمان جوش های سرسفید و سرسیاه: جوش های سرسفید و سرسیاه، منافذ پوست را مسدود کرده و پوست را مات و تیره می کنند بنابراین بهتر است جوش های سرسفید و سرسیاه را تخلیه کرد . برای تخلیه جوش های سرسیاه و سرسفید ، کارشناس فشیال از ابزار تخلیه مناسب جوش استفاده می کنند و بدون آسیب به پوست جوش ها را تخلیه می کنند.
 13. منافذ پوستی را باز می کند: قرار گرفتن پوست در معرض پرتو های مضر خورشید و سایر مواد سمی و تجمع مواد مضر روی سطح پوست ، سبب بسته شدن منافذ پوست می شود. برای باز کردن منافذ پوست کارشناس فشیال، از بخار استفاده می کند و سلول های مرده پوست را لایه برادری می کند.
 14. فشیال صورت به لایه برداری پوست کمک می کند: برداشتن سلول های مرده از سطح پوست را لایه برداری پوست می گویند . عدم لایه برداری پوست و تجمع سلول های مرده روی پوست ، سبب خشک و زبر شدن پوست می شود . در روش فیشیال با استفاده از مواد شیمیایی بخصوص لایه برداری حرفه ای پوست انجام و پوست کاملا پاکسازی و شفاف و سالم می شود.
بیشتر بدانید  کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

فشیال صورت در منزل:

علاوه بر مراجعه به کلینیک زیبایی می‌‌توانید فشیال پوست را در خانه نیز انجام دهید. با تهیه محصولات مخصوص پاک سازی و لایه برداری و استفاده از ماسک‌های خانگی می توانید مراحل انجام فشیال صورت را در خانه انجام دهید. توجه داشته باشید مراحل انجام فشیال را به ترتیب انجام دهید و محصولات متناسب با پوست خود را جهت فشیال صورت در منزل استفاده کنید

نکته: برای رفع سیاهی دور حلقه چشم، کارشناس فشیال از کرم‌ها و مواد مخصوص دور چشم باید استفاده کند، چرا که دور چشم دارای پوست نازک و حساسی است که باید از مواد مخصوص به آن منطقه استفاده شود.

سایر روش های فشیال صورت در خانه شامل موارد زیر است:

 • استفاده از مرطوب کننده ها
 • استفاده از تونرهای پوست
 • استفاده از بخور پوست با برگ رزماری یا آویشن و
 • استفاده از ماسک های صورت خانگی مانند ماسک خیار، ماسک عسل و

مراحل فشیال صورت در منزل:

 • یک فضای آرامش بخش ایجاد کنید.
 • پوست خود را به خوبی تمیز کنید.
 • پوست خود را با آویشن، بابونه و یا اسطوخودوس بخور دهید.
 • سپس از کرم‌های لایه بردار استفاده کنید.
 • صورت خود را با ماسک ماساژ دهید.
 • پوست را مرطوب کنید.

مرحله تمیز کردن انواع پوست:

 • پوست چرب: جهت پاک کردن پوست های چرب  از ژل و تونر استفاده کنید.
 • پوست خشک: جهت پاک کردن پوست های خشک از شیرپاک کن و تونرمخصوص پوست خشک استفاده کنید.
 • پوست نرمال: جهت پاک کردن پوست نرمال از شیر پاک کن و تونر استفاده می کنید.
 • پوست مختلط: جهت پاک کردن پوست های مختلط برای هر قسمت پوست از پاک کننده مخصوص همان قسمت استفاده می کنیم.

 

مرحله تهیه ماسک صورت پاک کننده و روشن کننده:

میتوان با انجام چند مرحله ساده می ‌توانید یک ماسک خانگی موثر درست کنید. در یک کاسه کوچک، ۲ قاشق خاک رس آرایشی، ۲ قاشق پوره گوجه‌فرنگی و ۱ قاشق چای ‌خوری ماست تازه را باهم مخلوط کنید. چند قطره آب لیمو به آن اضافه کرده و مخلوط را به‌خوبی هم بزنید تا کاملاً یک‌دست شود. اگر مخلوط غلیظ شد، می‌توانید کمی آب به آن اضافه کنید. قوام این ماسک نباید خیلی غلیظ یا خیلی رقیق باشد. ماسک باید کاملاً یکنواخت و نسبتا غلیظ باشد. ماسک را با استفاده از یک برس، به‌ طور یکنواخت روی پوست صورت و گردن ‌تان (غیر از ناحیه دور چشم) بمالید. در ادامه دو عدد پنبه را در گلاب یا آب خیار بگذارید تا خیس بخورند. سپس آن‌ها را روی چشمانتان قرار دهید. حالا می‌توانید ریلکس کنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید تا ماسک خشک شود. ماسک را به مدت طولانی روی پوست نگذارید. این کار باعث سفت شدن بیش‌ از اندازه پوست و درنتیجه ایجاد خطوط ریز روی سطح آن می ‌شود. بعد از ۱۵ دقیقه با پنبه خیس، ماسک را به‌ آرامی پاک کنید و صورت‌تان را با آب سرد بشویید. سپس خیلی آرام پوست را خشک کنید.

بیشتر بدانید  ماینوکسیدیل چیست و چرا برای مو مفید است؟

خاک رس آرایشی موجود در ماسک، در از بین بردن چربی اضافی پوست، پاکسازی و فشیال صورت بسیار مؤثر است. ماست، آب لیمو و پوره گوجه ‌فرنگی به‌ خوبی جای جوش را روشن کرده و پوست را صاف و یک‌دست می‌ کنند. این مواد باعث بهبود رنگ و بافت پوست می ‌شوند.

 

مرحله بخور صورت:

بخور صورت از روش ‌های قدیمی و مؤثر برای مراقبت از پوست است. این روش آلودگی‌ و چربی‌ های اضافه سطح پوست را پاک کرده و منافذ بسته آن را باز می ‌کند. قبل از استفاده از ماسک صورت برای پوست چرب، به وسیله بخور، پوست را نرم و منافذ آن را باز کنید. این کار باعث می‌شود مواد مغذی و مفید ماسک، عمیق ‌تر به پوست نفوذ کرده و در نتیجه پاکسازی و فشیال صورت نرم و درخشان‌تر به‌نظر برسد.

در هنگام بخور دادن صورت، از گیاهان خشک‌شده مانند اسطوخودوس، رزماری و آویشن استفاده کنید. شیر جوش یا یک قابلمه با عمق مناسب را پر آب کنید. مقداری گیاه خشک‌ شده به آن اضافه کنید و بگذارید جوش بیاید. پس از آن شعله را خاموش کرده و با استفاده از یک حوله روی سر، اجازه دهید بخار آب به مدت ۵ تا ۸ دقیقه به پوست‌تان نفوذ کند. در هنگام بخور صورت، چشمان‌تان را بسته و ریلکس کنید.

 

مرحله لایه برداری پوست در خانه:

ماسک های خانگی برای لایه برداری پوست صورت

 

پاکسازی پوست خشک:

افرادی که پوست صورت آن ها خشک است، معمولاً باید از مرطوب کننده ها، ماسک لایه بردار پوست خانگی و نرم کننده استفاده کنند تا خشکی پوست را از بین ببرد. پوست خشک می تواند چهره را کمی پیرتر و یا حساس کند.

پوست هر فردی ممکن است خشک، چرب و یا ترکیبی باشد. در واقع، خشکی بیش از حد پوست می تواند باعث آسیب پذیری بیشتر آن و تیره شدن و پوسته پوسته شدن پوست شود. خشکی زیاد اغلب باعث بروز خارش در پوست شما شده و حتی گاهی اوقات، می تواند منجر به بروز شرایط شدیدتری مانند اگزما یا درماتیت شود. خشکی پوست زمانی رخ می دهد که پوست شما قادر به حفظ رطوبت نباشد. پوست، در ماه های زمستان اغلب بیشتر خشک و پوسته پوسته می شود، زیرا رطوبت کمتری در هوا وجود دارد.

 • لایه برداری پوست خشک با ماسک عسل و نارگیل

روغن نارگیل هم یک ماسک لایه بردار خانگی است، غنی از چربی های اشباع شده است که پوست شما را بدون ایجاد چربی بیش از اندازه، تغذیه کرده و مرطوب می کند. همچنین روغن نارگیل، دارای خواص ضد میکروبی است که مانع از بروز آکنه و عفونت های پوستی می شود.

عسل نیز خواص ضد باکتری قوی دارد و پوست را هیدراته کرده و با رطوبت رسانی در پوست، آن را لطیف و نرم می کند. برای استفاده از این لایه بردار، عسل و روغن را به میزان مناسب با هم ترکیب کرده و روی پوست صورت قرار داده و پس از چند دقیقه بشویید.

 

پاکسازی پوست چرب:

 • لایه برداری پوست چرب با ماسک لیمو و ماست

ماسک لایه بردار لیمو و ماست هم یک ماسک لایه بردار خانگی است، اسید سیتریک موجود در لیمو می تواند به خنثی کردن و کنترل ترشحات طبیعی پوست شما کمک کند. ماست، از سوی دیگر، حاوی اسید لاکتیک است که به عنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می کند، سلول های مرده پوست و روغن بیش از حد را می کشد و پوست شما را لطیف می کند.

 

نظرات شما
ارسال دیدگاه برای این محصول

بدون دیدگاه
ارسال نظر

در حال ارسال دیدگاه ...
مقالات مشابه
مقاله جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک و اعمال زیبایی

جراحی ترمیمی ( Plastic surgery)، از شاخه های جراحی است که با اصلاح یا ترمیم شکل و کارکرد سروکار دارد. ترمیم کارکردی، ساختاری، و زیبایی هرگونه نقص یا بدشکلی بدن انسان را گویند.[ادامه مقاله]
خواص دارچین برای پوست و مو

خواص دارچین برای پوست و مو

دارچین حاوی مقادیر بالای آنتی اکسیدان و فلاونوئیدها بوده و ماده فعال آن سینامالدئید می باشد، دارچین همچنین دارای منگنز، آهن و کلسیم و فیبر می‌ باشد. به همین دلیل برای پوست و مو مفی...[ادامه مقاله]
علت ریزش مو سر

علل ریزش موی سر

ریزش روزانه تعدادی از موها برای همه افراد به صورت طبیعی وجود دارد، اما ریزش موی بیش از حد باعث نگرانی بزرگی است.در بعضی موارد این ریزش موی بیش از حد، ممکن است فرد را به سمت طاسی بب...[ادامه مقاله]

تمامی حقوق این سایت محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محصولات سایت، پیگرد قانونی دارد

Copyright © 2018 | All Rights Reserved