ورود / ایجاد حساب کاربری

کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

Spread the love

انجام دادن اعمال زیبایی در سالن‌های آرایش و زیبایی به دقت و توجه افراد نیاز دارد. افراد باید بدانند چه کارهایی را کارشناسان زیبایی و آرایشگران می‌توانند انجام دهند و چه اعمالی را فقط باید به پزشک و متخصص پوست سپرد. در ادامه به بیان چندین مورد از این اعمال زیبایی اشاره می‌شود.

اعمالی مانند آبرسانی (هیدرودرمی)، ماساژهای مختلف پوست، پیلینگ‌های شیمیایی در حد بسیار سطحی (مانند گلیکولیک اسید ۳۰%)، کاشت ناخن، مانیکور و پدیکور و مانند این‌ها می‌توانند توسط کارشناسان زیبایی آموزش دیده در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی انجام شوند.

 

البته در مورد کاشت ناخن باید مراقب آسیب دیدگی به کوتیکول ناخن بود؛ زیرا در این صورت، زمینه برای بروز بسیاری از عفونت‌های قارچی فراهم می‌شود.

 

هم‌چنین در هنگام الکترولیز که توسط فردی غیر پزشک انجام می‌شود، باید به مجرب بودن وی اطمینان داشته باشید؛ زیرا در صورتی که تنظیم دستگاه فراتر و در حد استاندارد نباشد، جوشگاه‌های بد شکلی در محل الکترولیز ظاهر می‌شود.

 

در انجام خالکوبی یا تاتویی که توسط آرایشگران انجام می‌شود نیز باید نکات بهداشتی را رعایت کرد؛ چرا که سوراخ شدن پوست سبب عفونت‌های گوناگون می‌شود. همه چیز باید استریل باشد و برای هر فرد تعویض شود. در غیر این صورت امکان انتقال عفونت‌های ویروسی مثل هپاتیت و ایدز وجود خواهد داشت. اگر فردی به رنگ استاندارد به کار رفته حساسیت نشان دهد، به فرد انجام دهنده‌ی خالکوبی ارتباطی ندارد.

 

باید به خاطر بسپارید که سوراخ کردن اعضای بدن توسط پزشک و به صوت استریل انجام شود. این که در برخی از سالن‌های زیبایی، افراد غیر پزشک به چنین کاری دست می‌زنند بسیار اشتباه است. سوراخ کردن اعضای بدن در شرایط غیر بهداشتی و توسط فرد غیر پزشک عوارضی از جمله بروز عفونت‌های باکتریال دارد که گاه می‌تواند به درگیری سطح وسیعی در اطراف محل سوراخ شدگی منجر شود. گاه نیز فرد دچار تب و لرز می‌شود و در صورت عفونت شدید و وسیع، زندگی‌اش در خطر قرار می‌گیرد. بنابراین سورادخ کردن اعضای بدن باید توسط پزشک و در محیط و با وسایلی بهداشتی و استریل انجام شود. به طور کلی، متخصصان پوست علاقه‌ای به انجام این عمل ندارند و آن را همراه با عوارض فراوان می‌دانند.

 

منبع: کتاب مجموعه مباحث طلایی درباره پوست، مو و زیبایی

نظرات شما
ارسال دیدگاه برای این محصول

بدون دیدگاه
ارسال نظر

در حال ارسال دیدگاه ...
مقالات مشابه
کرم پودر دائمی‌، تکنیکی است که برای یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ استفاده می‌شود، اما بر خلاف تبلیغات گسترده به مرور باعث بروز عارضه هایی می گردد.

کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

کرم پودر دائمی‌، تکنیکی است که برای یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ استفاده می‌شود، اما بر خلاف تبلیغات گسترده به مرور باعث بروز عارضه هایی می گردد.[ادامه مقاله]
در رویداد بزرگ چهارشنبه سوالی پوست دوست، به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از متخصصین پوست و مو بپرسید. هر چهارشنبه متخصصین، آماده ی پاسخگویی به شما هستند.

چهارشنبه سوالی-ویزیت رایگان متخصین پوست و مو

در رویداد بزرگ چهارشنبه سوالی پوست دوست، به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از متخصصین پوست و مو بپرسید. هر چهارشنبه متخصصین، آماده ی پاسخگویی به شما هستند.[ادامه مقاله]
کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

انجام دادن اعمال زیبایی در سالن‌های آرایش و زیبایی به دقت و توجه افراد نیاز دارد. [ادامه مقاله]
تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

کرم‌های روز و شب هر دو خاصیت مرطوب کنندگی دارند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در این است که کرم‌های روز، اغلب حاوی ضد آفتاب نیز هستند. [ادامه مقاله]

تمامی حقوق این سایت محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محصولات سایت، پیگرد قانونی دارد

Copyright © 2018 | All Rights Reserved