ورود / ایجاد حساب کاربری

کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

Spread the love

کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

کرم پودر دائمی‌ یا مزو‌وایت، نام آشنایی است که احتمالا اخیرا،  زیاد به گوشتان خورده است. حتما شما هم جز آن دسته افرادی هستید که بعد از خواندن برخی از مزایای این روش، در وب سایت‌ها و مجلات زیبایی ، راغب به انجام آن شده‌اید. پس با ما همراه باشید تا آنچه در مورد این روش لازم است را بدانید. کرم پودر دائم یا مزو‌وایت، تکنیکی است که در آن با استفاده از دستگاه میکرونیدیلینگ، کرم پودر را به زیر پوست تزریق می‌کنند. BB GLOW نیز، مشابه با مزووایت است، اما ماندگاری کم‌تری دارد و مواد مصرفی در آن ها اندکی متفاوت است.

 

مواد تشکیل دهنده ی کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

آب ، گلیسیرین ، نیاسینامید ، پروپیلن گلیکول ، روغن معدنی ، اتانول ، دی اکسید تیتانیوم (CI 77891) ، آلومینیوم هیدروکسید ، تریتوکسیکاپریلسیلسیلان ، تری گلیسیرید کاپریلیک / کاپریک ، سیکلوهگزاسیلوکسان ، ستیل اتیل هگزانوات ، تالک، سیلیکات آلومینیوم منیزیم، پلی سوربات۸۰، موم میکرو کریستالی ، الکل کتواستئاریل ، استئاریک اسید ، گلیسریل استئارات (se) ، کلر فنسین، دی متیکون، دایمتیکن، سزکوئی اولئات سوربیتان ، اکسید زرد آهن (CI 77492)، موم، متیل پارابن، عطر، دی سدیم EDTA، آلانتوین، صمغ زانتان، قرمز اکسید آهن (CI 77491)، سدیم PCA، عصاره صبر زرد برگ، Persea Gratissima (آووکادو ) عصاره میوه ، روغن کرچک هیدروژنه PEG-60 توکوفریل استات ، EGF ، پروپیل پارابن ، فنوکسی اتانول.

 

موارد مصرف کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

ازاین تکنیک برای روشن کردن و یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ها و تیرگی‌ها و به منظور عدم مصرف روزانه‌ی کرم‌پودر استفاده می‌شود. اما بر خلاف تبلیغات گسترده و فریبنده‌ای که دارد ، باعث بروز مشکلات زیادی در دراز مدت می گردد.

کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چه مضراتی دارد؟

  • میکرونیدلینگ، خود به تنهایی روشی بسیار موثر و استاندارد برای مراقبت و جوانسازی پوست محسوب می‌شود. اما تزریق رنگ های موجود در این کرم پودرها به سطح زیر پوست باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود. این رنگ‌ها شامل فلزات سنگین ازجمله؛ جیوه، سرب، کادمیوم، آهن و زینک است. وقتی غلظت این عناصر در محصولات زیاد شود، برای پوست بسیار سمی ‌می‌شود. هرچند که ادعا می‌شود این رنگ‌ها عوارضی ندارند، ولی در دراز مدت باعث بروز مشکلات زیادی می‌شوند. همانطورکه بسیاری ازتولید‌کنندگان محصولات پوستی در ابتدا مدعی این بودند که محصولشان دارای عارضه نیست، اما در دراز مدت خلاف این موضوع ثابت شد.
  • علاوه بر این، رنگ‌های به کار رفته در کرم پودر دائم یا مزو‌وایت به صورت تخصصی برای انواع پوست تولید نمی‌شوند. ممکن است فرد پس از اعمال این روش، نسبت به مواد به کار رفته در آن آلرژی نشان دهد. بر خلاف تتو و میکروپیگمنتیشن که کنترل عوارض آن راحت‌تر است، بروز آلرژی به دلیل کرم پودر دائم یا مزو‌وایت، کل پوست را درگیر می‌کند و باعث ملتهب شدن پوست صورت می‌شود. در این حالت، لازم است هزینه های زیادی بپردازید تا پوستتان به حالت اولیه بازگردد، که این امر نیز به زمان زیادی نیاز دارد.
  • PIH ازجمله مضرات دیگری است که در اثر استفاده از کرم پودر دائمی ‌یا مزو‌وایت ممکن است رخ دهد. میکرونیدلینگ روشی است که برای تزریق کرم ‌پودر استفاده می‌شود، و در بیشتر سالن‌های زیبایی نیز انجام می‌شود. اگر این روش، توسط افراد غیر متخصص انجام شود، باعث بروز التهابات و سوختگی‌هایی در سطح پوست می‌گردد. این التهاب باعث تحریک اپیدرم شده و ممکن است سلول‌های منالوسیت پوست را تحریک کند. تحریک این سلول‌ها منجر به افزایش تولید رنگدانه در پوست ( خصوصا پوست تیره ) می‌گردد، تجمع این رنگدانه‌ها در سلول های مجاور باعث به وجود آمدن لک‌های پوستی می‌شود، که زمان زیادی برای از بین رفتن آنها نیاز است. از جمله موادی که به احتمال زیاد با ایجاد PIH همراه است؛ عطر ، متیل پارابن ، پروپیل پارابن پروپیلن گلیکول ، سزکوئی اولئات سوربیتان و فنوکسی اتانول را می‌توان نام برد.
  • اخیرا، اکثر سالن های زیبایی، تبلیغات گسترده ای در مورد کرم پودر دائمی‌انجام می‌دهند، که می‌تواند برای هر مخاطبی جذاب باشد. وجود کرم پودرهای بی کیفیت و تقلبی موجود در بازار، علاوه بر آنچه گفته شد، مضرات دیگری را نیز با خود به همراه می‌آورد. ممکن است ذراتی از کرم پودر، که به پوست منتقل می‌شوند، به ویژه فلزات، واکنش استرس اکسیداتیو را آغاز کنند. این امر منجر به فعال کردن عوامل رونویسی از ژن های حساس به رداکس می‌گردد. وجود هرگونه اختلال در واکنش های اکسیداسیون احیا (ریداکس) از طریق تولید پراکسید و رادیکال‌های آزاد، منجر به ایجاد اثرات سمی ‌و آسیب به تمامی‌اجزاء و ساختارهای درون‌سلولی، از جمله پروتئین‌ها، لیپید و دی‌ان‌ای می‌گردد.  اختلال در عملکرد دی‌ان‌ ای‌ها، به نوبه‌ی خود می‌تواند، روی سیکل سلولی تاثیر گذاشته و منجربه مرگ سلولی و ایجاد سرطان شود.
  • همچنین نتایج بررسی ها نشان می‌دهد وجود دی اکسید تیتانیوم در ماده‌ی رنگی کرم پودر دائم ، در دراز مدت باعث بروز نواحی تیره و لک های سیاه در سطح پوست می‌شود. از بین بردن این لک‌ها، گاها حتی با روش های پیشرفته مانند لیزر میسر نیست. بنابراین لازم است، آن دسته افرادی که می‌خواهند از روش کرم پودر دائم یا مزو‌وایت استفاده کنند، تحقیقات وسیعی در مورد این روش انجام دهند و مقالات علمی‌را به خوبی بررسی کنند.

راه حل چیست ؟

داشتن ظاهری زیبا و آراسته یکی از ایده‌آل‌های هر انسانی است. با توجه به این که انجام روتین‌های اصولی مراقبت پوست، مقداری زمان براست، متاسفانه، در دنیای امروزی اکثر افراد به دلیل مشغله‌های زیاد شبانه روزی  زمان کم‌تری  را به سلامتی و زیبایی پوستشان اختصاص می‌دهند. و به جای پاکسازی عمیق پوست، با پاک کننده‌ها و لایه بردا‌ها، به روش‌های غیر اصولی روی می‌آورند. کرم پودردائم یا مزووایت نیز نمونه ای از روش‌های نادرست برای داشتن پوستی زیباست. در این حالت فرد بدون اینکه به سلامت پوست توجه کند، خواهان از بین رفتن هرچه سریع تر لک‌ها و ناهمواری‌های صورت خود می باشد، اما غافل از این که این روش‌ها ظاهری جذاب و باطنی بیمار را برای شما رقم می‌زنند.

نظرات شما
ارسال دیدگاه برای این محصول

بدون دیدگاه
ارسال نظر

در حال ارسال دیدگاه ...
مقالات مشابه
کرم پودر دائمی‌، تکنیکی است که برای یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ استفاده می‌شود، اما بر خلاف تبلیغات گسترده به مرور باعث بروز عارضه هایی می گردد.

کرم پودر دائم یا مزو‌وایت چیست؟

کرم پودر دائمی‌، تکنیکی است که برای یک دست‌کردن پوست و پوشاندن لک‌ و تیرگی‌ استفاده می‌شود، اما بر خلاف تبلیغات گسترده به مرور باعث بروز عارضه هایی می گردد.[ادامه مقاله]
در رویداد بزرگ چهارشنبه سوالی پوست دوست، به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از متخصصین پوست و مو بپرسید. هر چهارشنبه متخصصین، آماده ی پاسخگویی به شما هستند.

چهارشنبه سوالی-ویزیت رایگان متخصین پوست و مو

در رویداد بزرگ چهارشنبه سوالی پوست دوست، به صورت کاملا رایگان سوالات خود را از متخصصین پوست و مو بپرسید. هر چهارشنبه متخصصین، آماده ی پاسخگویی به شما هستند.[ادامه مقاله]
کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

کدام اعمال زیباییی را می‌توان در سالن‌های آرایش و زیبایی انجام داد؟

انجام دادن اعمال زیبایی در سالن‌های آرایش و زیبایی به دقت و توجه افراد نیاز دارد. [ادامه مقاله]
تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

تفاوت بین کرم‌های روز و شب چیست؟

کرم‌های روز و شب هر دو خاصیت مرطوب کنندگی دارند، اما تفاوت اصلی آن‌ها در این است که کرم‌های روز، اغلب حاوی ضد آفتاب نیز هستند. [ادامه مقاله]

تمامی حقوق این سایت محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از قالب و محصولات سایت، پیگرد قانونی دارد

Copyright © 2018 | All Rights Reserved